Покращення гігієни для комфортного використання контактних лінз

Контактні лінзи прості у використанні, і тепер вони стале ще зручнішими і доступнішими, ніж будь-коли. Та дехто з нас досі не знає всієї інформації про гігієну контактних лінз. Хтось уже має неправильні звички. Для заощадження часу та грошей у нашому насиченому повсякденному житті дуже важливо дотримуватись правил догляду за контактними лінзами, бо ваші очі заслуговують бути здоровими, а ви щасливими.

Отже, якщо вам потрібно нагадати, як саме слід доглядати за контактними лінзами, ми готові вам допомогти. Наші поради допоможуть вам уникнути такого небажаного явища, як подразнення, і, можливо, серйозних очних інфекцій.

Як проходить ваш щоденний догляд за контактними лінзами?

Про недостатній або неправильний догляд за контактними лінзами свідчать дискомфорт, почервоніння та розмитість зображення. Якщо ви маєте хоча б один із цих симптомів, варто проаналізувати свій щоденний догляд за контактними лінзами та зробити певні висновки.

Чи завжди ви миєте руки перед одяганням та зніманням контактних лінз? Тут не може бути жодних винятків! Завжди знайдіть час для того, щоб помити руки з милом та висушити їх чистим рушником без ворсу перед маніпуляціями з лінзами.

Чи не носите ви лінзи після закінчення терміну придатності? Спочатку це може здатись вдалим варіантом заощадження грошей, або ви просто можете забути замовити нові лінзи, однак використання лінз після закінчення терміну придатності може викликати дискомфорт або навіть спричинити небезпечну очну інфекцію. Завжди замінюйте лінзи вчасно, місячні – через 30 днів, двотижневі – через 14 днів, одноденні – кожного дня.

Чи проходите ви щорічне обстеження очей? Ніколи не пропускайте перевірки у лікаря. Навіть якщо ви не бачите жодних проблем, ваш лікар може помітити та діагностувати такі, які ви самостійно не в змозі виявити. Можливо, ваш рецепт на лінзи потребує уточнень, або ваш лікар зможе запропонувати вам нову модель лінз, яка ідеально підійде вам. Але ви ніколи не дізнаєтесь про це, якщо не будете відвідувати лікаря регулярно.

Короткі поради для покращення вашої щоденної маніпуляції з лінзами

Отже, що ще важливо для дотримання гігієни контактних лінз?

Протирайте лінзи розчином. Сьогодні є багато пропозицій розчинів, що не потребують протирання пальцями, які мають зекономити ваш час, але фахівці зауважують, що обережне протирання тільки покращить чистоту контактних лінз.
Уникайте контакту з водою. Це стосується ополіскування лінз водопровідною водою, плавання, чи навіть приймання душу. Так, вам доведеться витратити додатковий час перед та після відвідування тренажерного залу або душу, але дуже важливо захистити ваші контактні лінзи та очі від бактерій, що знаходяться у водопровідній воді.
Мийте та вчасно замінюйте контейнер для лінз. Контейнер для лінз, котрий лежить у ванній або в сумці, є справжнім магнітом для бруду та шкідливих бактерій. Обов'язково мийте його регулярно та замінюйте на новий хоча б кожних три місяці.
Використовуйте новий розчин. Звичайно, дуже хочеться покласти лінзи у вчорашній розчин після напруженого дня, але пам'ятайте, що цей розчин також містить вчорашні бактерії. Ваші лінзи будуть свіжішими та чистішими вранці, якщо ви постійно зберігатимете їх у новому стерильному розчині.


Час від часу нам усім потрібне невеличке нагадування про те, як важливо, щоб контактні лінзи завжди були чистими. Декілька додаткових порад допоможуть викоренити дискомфорт у використанні лінз та забезпечити кришталево-чистий зір. А також не забувайте, що застосування одноразових одноденних лінз допоможе анулювати багато проблем і, безумовно, є найбільш гігієнічним варіантом користування контактними лінзами.

Pages comments: Reply to # - Відмінити
#62
Віра

Дякую за статтю. Все це знаю, але нагадати зайвий раз не завадить )))

NOVA POSTA
Top