Часті запитання про контактні лінзи

Початок використання контактних лінз

  1. З якого віку можна починати носити контактні лінзи і чи є вони безпечними для дітей?
  2. Чи може контактна лінза випасти з ока?
  3. Чи можна спати в контактних лінзах?
  4. Чи викликають контактні лінзи біль або дискомфорт?
  5. Чи важко одягати та знімати контактні лінзи?
  6. Чи може контактна лінза зісковзнути за око, застрягти або загубитися?
  7. Як зрозуміти чи контактна лінза навиворіт?
  8. Чи впливають контактні лінзи на кольоровість зору?
  9. На як довго вистачає однієї коробки лінз?

Купівля контактних лінз онлайн

  1. В мене вже є рецепт на окуляри. Чи можна використовувати цей самий рецепт для замовлення контактних лінз?
  2. Контактні лінзи це дорого?
  3. Як я можу прочитати та зрозуміти свій рецепт?
  4. Чи є різниця між правою і лівою контактними лінзами?
  5. Чи можу я придбати контактні лінзи без рецепту?
  6. Чи безпечно купувати контактні лінзи онлайн?
  7. Чи можу я отримати пробні лінзи?
  8. Чи можу я замовити лінзи або розчини, які я раніше не пробував?
  9. Чи можу я замовити оптичні бренди, такі як лінзи Easyvision від Specsavers, iWear або Boots лінзи, тут, на Alensa?
  10. Які відмінності між D і N в контактних лінзах?

Догляд за контактними лінзами

  1. Як мені доглядати за своїми контактними лінзами?
  2. Що таке "потирання контактних лінз" і чому це важливо?
  3. Чи можу я використовувати водопровідну воду для очищення або зберігання своїх лінз?
  4. Слід застосовувати очні краплі до чи після вставлення контактних лінз?
  5. Як можна запобігти попадання макіяжу в мої контакти?

Спорт та особлива увага

  1. Чи можна займатися спортом у контактних лінзах?
  2. Чи можна займатись плаванням у контактних лінзах?
  3. Чи можу я носити контактні лінзи в душі або ванній, в сауні або паровій кімнаті?
  4. Чи можу я носити контактні лінзи в солярії або під час засмаги?
  5. Чи можу я використовувати контактні лінзи, якщо в мене дуже сухі очі?
  6. Чи можу я носити контактні лінзи, якщо у мене алергія?
  7. Чи можу я носити контактні лінзи довше, ніж рекомендований період часу?
  8. Чи можна продовжувати використовувати лінзи після закінчення терміну придатності?

Початок використання контактних лінз

Якщо ви тільки починаєте використовувати контактні лінзи і маєте певні сумніви або запитання стосовно них, перегляньте інформацію нижче. Тут ви можете знайти відповіді, які ви шукаєте.

1. З якого віку можна починати носити контактні лінзи і чи є вони безпечними для дітей?

Носіння контактних лінз не має обмежень за віком. Лізи носять як маленькі діти, так і люди похилого віку. Дізнайтесь більше про вікові зміни зору у нашому блозі.

Тільки треба навчитися контактні лінзи надягати, а потім виймати. Не менш важливим є дотримання гігієни і правильний догляд за контактними лінзами. Хоча контактні лінзи цілком безпечні для дітей, дуже важливо не недооцінювати рекомендацій і ретельних інструкцій від лікаря-офтальмолога. Відсутність гарантії строгого режиму догляду та гігієни лінз може бути вирішальним фактором щодо того, чи готові вони носити контактні лінзи.

2. Чи може контактна лінза випасти з ока?

Якщо ви носите найзручніші лінзи для ваших очей і правильно вставляєте та виймаєте контактні лінзи, вони повинні залишатися на своєму місці. У рідкісних випадках лінза може тимчасово зсунутись з місця, але вона залишатиметься у вашому оці, поки ви не пересунете її назад на місце.

3. Чи можна спати в контактних лінзах?

Спати можна тільки в контактних лінзах, які спеціально розроблені для безперервного носіння. Ніколи неможна носити лінзи безперервно, якщо такий спосіб носіння лінз не був затверджений вашим лікарем-офтальмологом. У всіх інших випадках слід дотримуватися графіка заміни, вказаного виробником, і завжди знімати лінзи перед сном.

4. Чи викликають контактні лінзи біль або дискомфорт?

Контактні лінзи, встановлені на вашому оці, ніколи не будуть викликати біль або дискомфорт. Насправді, ви повинні майже забути, що ви їх носите. Нові користувачі можуть відчувати дискомфорт у перші дні носіння, а також дискомфорт присутній тоді, коли лінза навиворіт. В обох випадках цей дискомфорт швидко зникне після того, як ваше око звикає до лінзи або після того, як ви повернете лінзу правильною стороною. Якщо ви відчуваєте будь-який постійний дискомфорт або біль, негайно зверніться до лікаря.

5. Чи важко одягати та знімати контактні лінзи?

Вміння надягати та знімати контактні лінзи потребує практики, але ви швидко цьому навчитеся. Можливо, вам буде корисно почитати наш гід як одягати та знімати контактні лінзи.

6. Чи може контактна лінза зісковзнути за око, застрягти або загубитися?

Гарні новини! Лінза ніколи не може запасти за око або загубитись в ньому! Анотомія ока робить це неможливим. Ви можече почитати докладніще про такі міфи про контактні лінзи у нашому блозі. Сухі лінзи теоретично можуть потрапити під верхню повіку, але не хвилюйтеся. Щоб позбутись їх, просто закрийте очі, акуратно масажуйте повіку, а потім кілька разів кліпайте. Нанесіть очні краплі, щоб допомогти повернути лінзу назад на місце. Правильно підібрана лінза легко повернеться на своє місце.

7. Як зрозуміти чи контактна лінза навиворіт?

Деякі лінзи мають лазерну гравіровкуу вигляді букв або цифр, які дозволяють перевірити чи лінза навиворіт. Однак, якщо гравіровки немає або ви її просто не бачите, ви також можете перевірити форму лінзи, помістивши її на кінчик пальця. Якщо лінза повернута правильною стороною, то її поверхня гладка, з краями вгору, як половина м'яча. Коли краї випадають назовні, подібно краям чаші, лінза навиворіт і її потрібно буде перевернути.


Перевірте, що ваша лінза повернена правильною стороною перед тим, як надягати її

8. Чи впливають контактні лінзи на кольоровість зору?

Наше око бачить світ за допомогою зіниці, яка знаходиться в середині райдужної оболонки. Кольорові контактні лінзи змінюють колір тільки райдужної оболонки і наше бачення залишається незмінним. При поганій освітленості може статися, що наша зіниця розшириться. Це може незначною мірою впливати на зір. Прозора частина кольорових лінз відрегульована таким чином, щоб задовольнити переважну більшість користувачів.

Якщо ви хочете змінити ваш колір очей, перегляньте наш путівник кольоровими контактними лінзами, щоб обрати правильний варіант.

9. На як довго вистачає однієї коробки лінз?

Кількість лінз в упаковці не вказує на кількість пар лінз. Якщо у вас однакові параметри обох очей, то лінз вистачить на наступні періоди:

  • Однієї коробки одноденних лінз з 30 штук вистачить на 15 днів
  • Однієї коробки місячних лінз з 6 штук вистачить на 3 місяці
  • З однієї коробки місячних лінз з 3 штук ви матимете одну пару лінз та одну зайву
  • Однієї коробки двотижневих лінз з 6 штук вистачить на півтора місяця

Повернутись на початок

Купівля контактних лінз в інтернеті

Купівля контактних лінз в інтернеті проста і економічно ефективна. Якщо у вас є дійсний рецепт від вашого лікаря, ви можете купувати свої лінзи в інтернеті, а не тільки в стаціонарних магазинах. Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо онлайн-замовлення, ми завжди готові на них відповісти.

10. В мене вже є рецепт на окуляри. Чи можна використовувати цей самий рецепт для замовлення контактних лінз?

У більшості випадків рецепт на окуляри та на лінзи відрізняється. Контактні лінзи знаходяться ближче до очей, ніж окуляри, що призводить до зміни параметрів.

Іншим не менш важливим параметром для контактних лінз є кривизна рогівки. Кривизна лінзи повинна точно відповідати кривизні рогівки. Почніть свій перехід на контактні лінзи відвідуванням лікаря. Ваш фахівець по догляду за очима (окуліст або спеціаліст з контактних лінз) правильно визначить ваш параметр кривизни.

11. Контактні лінзи це дорого?

Це правда, що контактні лінзи не дуже економічні. Тим не менш, вони пропонують багато переваг над стандартними окулярами і навіть можуть вийти дешевшими в деяких випадках. С самого початку вам треба порахувати та вирішити чи буде це вигідно для вас. Чи будете ви носити лінзи щодня чи лише інколи? Інтернет-магазин Alensa пропонує широкий вибір доступних лінз за найнижчою ціною.

12. Як я можу прочитати та зрозуміти свій рецепт?

Вам важко прочитати всі ці цифри,значення та параметри, що вказані в рецепті на лінзи? Вам обов'язково допоможе зі всім розібратисьнаш корисний гід про те, як читати рецепти.

13. Чи є різниця між правою і лівою контактними лінзами?

Якщо у вас однакові параметри для обох очей, то немає різниці між лівою і правою лінзами. Якщо це так, то можна купити одну коробку контактних лінз і використовувати їх для обох очей. Якщо у вас різні параметри для лівого та правого ока, вам знадобиться мінімум 2 коробки. Найкраще підписати коробки «L» і «R», щоб ви могли швидко їх відрізнити. При замовленні на сайт немає ніякої різниці між лівим і правим оком при введенні параметрів. Щоб продовжити, просто натисніть + Вибрати параметри для другого ока .

14. Чи можу я придбати контактні лінзи без рецепту?

Згідно із законами України, дозволено купувати контактні лінзи в Інтернеті без надання рецепту. Покупець повинен мати дійсний рецепт від ліцензованого постачальника очей, але продавець не зобов'язаний підтверджувати це.

15. Чи безпечно купувати контактні лінзи онлайн?

При купівлі в Інтернеті завжди важливо бути пильними, особливо при виборі контактних лінз. Ми знаємо, наскільки важливо зберегти ваші дорогоцінні очі безпечними і здоровими. Тому ми поставляємо лише оригінальні продукти, придбані безпосередньо у найбільш шанованих світових виробників. Якщо виникла проблема з лінзами, ми завжди намагатимемось зробити все, щоб вирішити цю проблему. І ми працюємо тільки з оригінальними та надійними компаніями-постачальниками, тому ви можете бути впевнені, що ваше замовлення буде безпечним.

16. Чи можу я отримати пробні лінзи?

Тільки ваш лікар-офтальмолог має право надавати вам пробні лінзи після ретельного обстеження. Виключенням з цього правила є наш бренд лінз TopVue, який поставляється з гарантією повернення грошей. Якщо ви не задоволені цими лінзами з будь-якої причини, ви можете повернути невикористані лінзи (дивіться умови повернення) для повного повернення коштів.

17. Чи можу я замовити лінзи або розчини, які я раніше не пробував?

Замовляйте тільки ті контактні лінзи, які вам призначив ваш лікар-офтальмолог. Перехід на новий бренд або тип без консультації фахівця завжди створює ризик того, що нові лінзи не підійдуть вам, викликаючи дискомфорт або більш серйозні ускладнення здоров'я. Те ж саме стосується розчинів для контактних лінз.

18. Чи можу я замовити оптичні бренди, такі як лінзи Easyvision від Specsavers, iWear або Boots лінзи, тут, на Alensa?

Багато відомих оптиків чи магазинів оптики, таких як Specsavers, iWear, Boots, Optical Express, Vision Express та багато інших, пропонують свої власні марки контактних лінз, з якими ви можете бути знайомі. Це, як правило, перепаковані, приватні версії фірмових лінз від надійних виробників, таких як CooperVision, Bausch & Lomb і Alcon. Це означає, що ви легко знайдете ті самі лінзи на Alensa під іншою назвою.

19. Які відмінності між D і N в контактних лінзах?

Якщо ви використовуєте мультифокальні лінзи, необхідно визначити ваше "домінуюче" та "недомінуюче око", щоб забезпечити правильну корекцію зору. Домінуюче око, часто позначене як "D", фокусується переважно на дальньому зорі, тоді як недомінуюче око, позначене як "N", пов'язане з близьким зором. Тільки деякі марки мультифокальних контактних лінз використовують позначення D/N, тому ви можливо не побачите цю позначку у своєму рецепті. Ми рекомендуємо звернутися до вашого офтальмолога у разі потреби у лінзах з такою адидацією.

Повернутись вгору

Догляд за контактними лінзами

Контактні лінзи вимагають належного догляду, уваги та гігієни. Ось деякі з найбільш поширених питань щодо догляду за лінзами.

20. Як мені доглядати за своїми контактними лінзами?

Догляд за контактними лінзами не вимагає значних зусиль. Сьогоднішні м'які, багаторазові контактні лінзи вимагають лише одного виду розчину для очищення, промивання та зберігання. Якщо ви використовуєте одноденні одноразові контактні лінзи, вам не потрібно турбуватися про очищення чи зберігання. Просто викиньте їх в кінці дня.

21. Що таке "потирання контактних лінз" і чому це важливо?

Потирання лінз завжди повинно бути частиною процесу очищення, або перед тим, як розмістити їх у своєму контейнері вночі, або коли ви промиваєте їх перед одяганням вранці. Розташуйте лінзу на долоні і, використовуючи універсальний розчин для лінз, ніжно потріть її пальцем. Протирання лінзи розчином значно зменшує кількість відкладень, які залишаються на лінзі після дезінфекції. На ринку існує безліч мультифункціо­нальних розчинів “NO RUB”(без протирання), які обіцяють миттєву дезінфекцію контактнх лінз, але переваги швидкого ніжного потирання лінз розчином для їх очистки є незаперечними. Цю звичку легко виробити, що допоможе зберегти ваші лінзи чистішими, а ваші очі більш здоровими.

22. Чи можу я використовувати водопровідну воду для очищення або зберігання своїх лінз?

За жодних обставин НЕ використовуйте воду або будь-яку іншу рідину (включаючи слину) для чищення або зберігання контактних лінз. Водопровідна вода і навіть бутильована або дистильована вода можуть переносити бактерії і викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Використовуйте тільки професійно розроблені розчини для догляду контактними лінзами. Завжди майте при собі запасний контейнер для лінз та пляшку з розчином для лінз, щоб не бути непідготовленим, коли ви знаходитесь далеко від дому. Прочитайте нашу спеціальну статтю про догляд за контактними лінзами .

23. Слід застосовувати очні краплі до чи після вставлення контактних лінз?

Очні краплі - це штучні сльози, які змащують і захищають ваші очі, тому цілком безпечно застосовувати їх до або після вставки лінз.

Користувачам, які носять контактні лінзи, рекомендується застосовувати сильнов’язкі (гелеві) очні краплі перед вставкою лінз. Це дозволить очним краплям розповсюджуватися по всьому оку, роблячи одягання контактних лінз легшим і зручнішим.

24. Як можна запобігти попадання макіяжу в мої контакти?

Макіяж і контактні лінзи можуть співіснувати, але завжди потрібно дотримуватися обережності!

  • Уникайте жирної або кремової косметики
  • Спробуйтевико­ристовувати продукти на водній основі і неалергенні продукти
  • Одягніть контактні лінзи переднанесенням макіяжу і вийміть їх, перш ніж змити макіяж
  • Добре мийте ваші руки
  • При використанніпудри, закрийте очі під час нанесення і видаліть залишки, перш ніж знову відкрити їх
  • Незастосовуйте підводку для очей чи туш занадто близько до очного яблука і уникайте так званих тьмянихвій, які містять волокна.

Не забудьте замінювати ваші продукти та часто мити кисті та губки, щоб запобігти накопиченню та поширенню бактерій та інших домішок. Ваші очі ще більш вразливі, ніж ваша делікатна шкіра, тому будьте обережні, коли застосовуєте будь-які продукти навколо очей.

Повернутись вгору

Спорт та особлива увага

Якщо ви завзятий (чи не дуже) спортсмен спортсмен або у вас є інші питання про носіння контактних лінз в повсякденному житті, читайте відповіді на деякі поширені запитання.

25. Чи можна займатися спортом у контактних лінзах?

Однією з великих переваг контактних лінз над окулярами є можливість займатися спортом під час їх носіння. Вони забезпечують поліпшений периферичний зір, зручні і при їх носінні неважливі погодні умови, такі як дощ чи туман, і дозволяють спортсмену безпечно і комфортно носити захисні головні убори. Можна з упевненістю сказати, що контактні лінзи – це вихід, якщо вам потрібна корекція зору під час занять спортом.

26. Чи можна займатись плаванням у контактних лінзах?

Плавання в контактних лінзах, будь то море, річки, озера або басейни, пов'язане зі значним ризиком для здоров'я ваших очей. Коротше кажучи, контактні лінзи ніколи не повинні піддаватися впливу води. Якщо ви відкриєте очі під водою, зніміть лінзи протягом 10-15 хвилин і не використовуйте їх знову. Морська вода може привести до висихання лінз і прилипання до рогівки. Завжди одягайте водонепроникні захисні окуляри для плавання, якщо ви не можете уникнути носіння лінз під час плавання.

27. Чи можу я носити контактні лінзи в душі або ванній, в сауні або паровій кімнаті?

Водопровідна вода та піт містять бактерії і ніколи не повинні контактувати з лінзами. Мило та інші хімікати у вашому душі також можуть бути небезпечними для ваших очей. Носіння лінз у цих гарячих, сухих або водяних середовищах може сушити і спотворювати лінзи значною мірою, викликаючи біль, дискомфорт, роздратування та складнощі зі зняттям їх. Тому порада чітка: зніміть лінзи перед тим, як приймати душ, зайти у ванну, в сауну або парову кімнату.

28. Чи можу я носити контактні лінзи в солярії або під час засмаги?

Найбільший ризик, пов'язаний з носінням контактних лінз в солярії, полягає в тому, що спека висушить їх, що зробить складним зняття лінз і викликає роздратування ваших очей. У будь-якому випадку, краще всього заздалегідь зняти лінзи. Носіння захисних окулярів для очей також захистить очі і лінзи. Не хвилюйтеся, ваші контактні лінзи не розплавляться!

29. Чи можу я використовувати контактні лінзи, якщо в мене дуже сухі очі?

Навіть ті, хто страждає від синдрому сухих очей, можуть носити лінзи. Однак, перш ніж починати носити лінзи, проконсультуйтеся зі своїм лікарем-офтальмологом для ретельного обстеження та отримання рекомендацій.

30. Чи можу я носити контактні лінзи, якщо у мене алергія?

Сезонні алергії не завадять вам носити контактні лінзи, якщо ви правильно доглядаєте за ними. Це означає: - Зменшити час носіння - Зверніться до лікаря, щоб він надав рекомендації щодо найкращого типу очищувального розчину протягом періоду, коли алергія важка - Використовуйте щоденні одноразові лінзи

31. Чи можу я носити контактні лінзи довше, ніж рекомендований період часу?

Завдяки нашому насиченому способу життя, дуже хочеться носити лінзи довше, ніж рекомендують. Однак дуже важливо дотримуватися встановленого часу носіння лінз і не намагатися «розтягнути» їх використання довше, ніж призначено.

Формування відкладень і забруднення починаються відразу після вийняття лінзи з герметичного блістера. Відкладення можуть бути органічними, і, наприклад, походити з природної слізної плівки або неорганічними. Неорганічні відкладення походять з зовнішніх джерел навколишнього середовища і можуть включати бруд, пилок, алергени та інші бактерії від чужорідних (мікроскопічних) тіл, що надходять у око. Незважаючи на всі ваші зусилля по очистці та збереженню ваших лінз, вони мають обмежений термін придатності. Ці відкладення з часом можуть стати токсичними, що призводить до зниження проникності кисню і підвищеного ризику виникнення кератиту і виразки рогівки. Знижена проникність кисню може викликати дискомфорт, розмитість або червоні, роздратовані очі.

32. Чи можна продовжувати використовувати лінзи після закінчення терміну придатності?

Дата закінчення терміну придатності на упаковці контактних лінз вказує на тривалість часу, протягом якого ці лінзи будуть вільні від спотворень і забруднення, і ця дата існує для вашого захисту. Не рекомендуємо використовувати лінзи у яких закінчився термін придатності, оскільки вони можуть бути дуже небезпечними, не ризикуйте вашими очима. Першою чергою турбуйтесь про здоров'я ваших очей, не використовуйте лінзи або засоби для догляду за очима після закінчення їх терміну придатності.


Повернутись вгору