Починаємо використовувати контактні лінзи - Отримання рецепту від лікаря

Жінка проходить перевірку зору для контактних лінз

Думаєте про те, щоб зробити контактні лінзи частиною вашого життя? Потрібно багато чого розглянути, так що давайте почнемо! Контактні лінзи мають багато переваг для активного способу життя, і тепер вони більш зручні та економічно ефективні, ніж будь-коли. Спортивні люди та ті, хто потребує окулярів для читання, люблять свободу та гнучкість, які надають контактні лінзи. Також, комусь більше подобається носити контактні лінзи із естетичних міркувань.

Перед тим як починати носити контактні лінзи, ви повинні пройти обстеження вашого зору у вашого лікаря-офтальмолога, який виміряє потрібні параметри і запропонує відповідну марку контактних лінз. Якщо ви ніколи раніше не носили лінзи, процес може здатися складним, але насправді він простий і безболісний. Ось натяк на те, що можна очікувати:
- Експертиза і вимірювання ваших очних яблук
- Рекомендація щодо того, які контактні лінзи можуть бути правильними для Вас на основі ваших вимірів, історії хвороби та способу життя
- Лікар-офтальмолог буде оцінювати придатність та рівень комфорту вибраних контактних лінз
- Під час перебування в офісі лікаря потрібно буде почекати приблизно 30 хвилин, щоб лінза стабілізувалася на вашому оці


Лікар-офтальмолог, який проводить обстеження вашого зору

Розмови про спосіб життя

Під час бесіди з вашим лікарем-офтальмологом є ​​кілька факторів, які потрібно обговорити. Ваш лікар запитає про вашу історію хвороби, включаючи інформацію про ліки, які ви приймаєте, або хронічні проблеми зі здоров'ям. Вам також потрібно обговорити свій спосіб життя, оскільки це допоможе визначити найкращий тип контактних лінз для вас.
- Ви завзятий спортсмен?
- Ви проводите багато часу на відкритому повітрі?
- Ви працюєте за комп'ютером багато годин на день або часто подорожуєте?
- Ви стурбовані грошовими витратами?

Відповіді на ці запитання можуть допомогти вашому лікарю визначити найкращі лінзи для вас. Можливо, вам підійдуть лінзи для тривалого носіння, а, можливо, одноденні лінзи, двотижневі чи місячні лінзи. Або вам можуть знадобитися спеціальні торичні лінзи для корекції астигматизму або, можливо, навіть мультифокальні контактні лінзи. Ви дізнаєтесь про це після обстеження.

Отримавши власні контактні лінзи

Після цієї первинної підгонки, і якщо вам сподобаються вибрані лінзи, ваш лікар оцінить їх відповідність і виконає тест на зір. Ви, швидше за все, отримаєте практику одягання та знімання контактних лінз під пильним оком вашого лікаря. Нарешті, ваш лікар пояснить процедуру належного і гігієнічного догляду за лінзами і призначить майбутню зустріч, щоб дізнатись як вам носіння вибраних контактних лінз. Протягом тижня або двох перед майбутньою зустрічю у вас буде можливість випробувати свої лінзи вдома. Якщо у вас виникнуть якісь проблеми чи запитання, зверніться за порадою до вашого лікаря-офтальмолога. Ви також можете ознайомитись з нашими інструкціями: як правильно одягати контактні лінзи та як зняти контактні лінзи.

Пробні лінзи

Пробні контактні лінзи від лікаря-офтальмолога

Лише ваш лікар-офтальмолог має право надавати пробні лінзи, оскільки при виборі відповідних лінз необхідна належна медична допомога та оцінка. Це може зайняти декілька візитів, щоб встановити найбільш відповідний бренд для вас, але як тільки ви і ваш лікар-офтальмолог домовилися щодо бренду і графіку носіння, ви можете безкоштовно замовити лінзи в мережі продавців, таких як, наприклад, Alensa, без надання копії вашого рецепту. Не забудьте відвідувати лікаря-офтальмолога для огляду та оновлення рецептів принаймні раз на рік!

Контактні лінзи проти рецептів для окулярів

Важливо відзначити, що рецепт для окулярів відрізняється від рецепту для контактних лінз. Різні вимірювання необхідні для забезпечення належного прилягання контактних лінз, оскільки вони сидять безпосередньо на очному яблуку. Отже, якщо ви зацікавлені в переході від окулярів до контактів, потрібно відвідати вашого лікаря-офтальмолога.

А як щодо кольорових лінз?

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб носити кольорові контактні лінзи без діоптрій для косметичних цілей, наприклад, для Хеллоуїна, завжди доцільно спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем-офтальмологом для визначення параметрів лінз, які будуть вам підходити та отримання рекомендацій, особливо, якщо ви ніколи не носили контактні лінзи раніше, маєте чутливі очі або сухі очі. Ретельний огляд очей також необхідний, коли ви вирішите носити кольорові лінзи з можливістю корекції зору. Обов'язково прочитайте наш зручний посібник для кольорових контактних лінз, щоб дізнатися більше про те, які контактні лінзи найкраще підійдуть вам.