Догляд за контактними лінзами

Якщо ви носите місячні або двотижневі лінзи, важливо встановити належну, здорову процедуру догляду контактних лінз. Адекватний догляд за лінзами допомагає запобігти дискомфорту та можливим інфекціям очей. Ваш лікар-офтальмолог може надати вам конкретні інструкції на основі знань про особливості ваших очей і типу лінз, які ви носите, але якщо вам потрібне нагадування, ось наші поради, які допоможуть вам у догляді за вашим контактними лінзами.

Якщо ви не впевнені як правильно користуватися то ви завжди можете переглянути наші інструкції про те як правильно одягати контактні лінзи та Як зняти контактні лінзи.

Очистка контактних лінз: "Так" та "Ні"

Вони можуть здатися очевидними, але ось наші топ-5 "так" та "ні", що потрібно пам'ятати при роботі з контактними лінзами.

ТАК

Вимийте руки перед тим як одягати або знімати контактні лінзи

Промийте і протріть лінзу розчином до і після носіння

Завжди використовуйте підходящий контейнер для зберігання контактних лінз

Використовуйте свіжий розчин кожен день

Придбайте спеціальну(travel-sized) пляшку з розчином для ваших подорожей

НІ

Не можна піддавати лінзи водопровідній воді..Ніколи

Не можна торкатися кінчика пляшки з розчином

Не можна використовувти слину, щоб змочити лінзи

Не можна вставтляти лінзи після макіяжу

Не можна переливати розчин в меншу пляшку

Протирання лінз розчином є важливим кроком. Покладіть лінзу на долоню і обережно потріть її пальцем. Це значно зменшує кількість відкладень, які залишаються на лінзі після дезінфекції. На ринку є багато мультифункціо­нальних розчині “NO RUB”, які обіцяють дезінфекцію контактних лінз без протирання, але, все-таки, буде краще ніжно протерти ваші лінзи розчином. Цю звичку легко виробити, вона допоможе вам зберегти ваші лінзи чистішими, а ваші очі здоровішими.

Не використовуйте домашні засоби при чищенні лінз. Не намагайтеся чистити контактні лінзи оцтом, алкоголем, содою або будь-якою іншою речовиною. Використовуйте тільки правильні та професійно розроблені розчини для ваших лінз. Крім того, не слід носити лінзи довше, ніж встановлений період, або після закінчення терміну придатності, щоб уникнути дискомфорту або потенційно серйозних ускладнень здоров'я.

Розчини для контактних лінз для догляду за вашими очима

Покладіть лінзу у контейнер зі свіжим розчином

Розчин для контактних лінз є невід'ємною частиною догляду за лінзами, певний бренд або тип розчину може підійти не всім. Якщо ви відчуваєте дискомфорт під час одягання або носіння лінз, можливо потрібно перейти на інший розчин для контактних лінз. Ваш оптик(лікар-офтальмолог) завжди може порадити вам що робити, якщо у вас з'явиться незначна алергія на ваш поточний розчин.

Зверніть увагу, що жоден розчин не може повністю очистити або захистити від бактеріальних інфекцій, таких як кон'юнктивіт (рожевих очей). Якщо ви підозрюєте, що лінзи можуть бути забруднені, негайно викиньте їх і зверніться до офтальмолога.

Мультифункціональні розчини

Мультифункціо­нальні розчини є найпопулярнішим варіантом для очищення та зберігання контактних лінх. Ці розчини можна використовувати для очищення, промивання, дезінфекції та зберігання всіх типів м'яких контактних лінз. Зазвичай вони містять деякий змочувальний агент для збільшення вологості, а також певну кількість консервантів для підтримки стерильності і терміну придатності. Багато з цих розчинів рекламуються як розчини “no-rub”(без протирання), але більшість оптиків(лікарів-офтальмологів) досі рекомендують ніжно протирати контактні лінзи, використовуючи розчин, щоб видалити якомога більше домішок і протеїнових відкладень.

Пероксидні розчини

Пероксидні розчини вимагають трохи більше зусиль, але також забезпечують ефективну дезінфекцію. Ці розчини вимагають використання спеціального контейнера, який містить каталітичний диск. Коли розчин пероксиду водню вступає в контакт з диском, приводиться в рух хімічна реакція, і пероксид в кінцевому підсумку нейтралізується, зменшуючи його до простого сольового розчину. Без нейтралізації перекис водню може викликати велику біль і роздратування, тому критично важливо, щоб лінзи зберігались в ньому принаймні 6 годин. Однією з переваг пероксидних розчинів є те, що вони повністю вільні від консервантів завдяки цій хімічній реакції. Зверніться до свого оптика(лікаря-офтальмолога), якщо цей метод очищення підходить саме вам.

Зберігання контактних лінз

Контейнер для контактних лінз для зберігання ваших контактних лінз

Чистий, свіжий контейнер для контактних лінз є невід'ємною частиною звичайного режиму догляду за контактними лінзами. Контейнер слід замінювати принаймні кожні три місяці, і рекомендується регулярно промивати та чистити його зовнішню поверхню. Використання свіжого розчину щодня допоможе зберегти інтер'єр чистим. Alensa пропонує широкий вибір контейнерів для контактних лінз і наборів для контактних лінз, які містять все, що потрібно для того, щоб ваші лінзи були чистими під час подорожі.