Як правильно закапати в очі очні краплі

Зволожуйте свої очі краплями та спреями для очей

Здорова система догляду за очима іноді вимагає використання крапель для очей, щоб допомогти боротися з інфекцією, сприяти заживленню чи просто забезпечити вологість та комфорт сухим, втомленим очам. Більшість крапель починають діяти відразу після контакту з очним яблуком, отже, вони завжди застосовуються місцево, на відміну від перорально призначених ліків.

Але застосування крапель має свої складнощі. Багато людей вважає, що нанесення крапель є незручним чи навіть неможливим, і, як правило, є невелика незручність, пов'язана з самим процесом. Давайте з'ясуємо і дізнаємось більше про типи очних крапель, їх переваги та стратегії для простого застосування.

Умови, які можуть вимагати краплі

Ваш офтальмолог може призначити фармакологічні та безрецепторні краплі для вас, щоб допомогти при глаукомі, кон'юнктивітах, хронічному синдромі сухого ока або ряді інших захворювань. Лікування глаукоми може вимагати використання більш ніж одного типу очних крапель, і, якщо це так, обов'язково звертайте увагу на вказівки щодо використання, оскільки може існувати необхідний порядок, в якому вам потрібно буде застосувати краплі або певний час дня.

Кон'юнктивіт – це бактеріальна інфекція, яка зазвичай лікується краплями для очей з антибіотиками. Ваш офтальмолог обов’язково попередить вас, щоб під час використання таких крапель ви не носили контактні лінзи.

Дискомфорт, спричинений сезонними алергіями, часто може бути усунено антигістамінними краплями для очей. Пилок, пил та шерсть домашніх тварин можуть також призвести до свербіжних, червоних та водянистих очей. Ваш лікар може рекомендувати відповідні очні краплі для усунення свербіжу очей, почервоніння або інших симптомів без рецепту.

Синдром комп'ютерного зору або сухість очей, викликана надмірним проводженням часу перед екраном, у сучасному світі є неминучою, оскільки більшість з нас використовує смартфони, планшети та комп'ютери. Для тих, хто більшу частину дня проводить за екраном монітору, може допомогти зволожувати очі краплями. Попросіть офтальмолога порекомендувати краплі, які підійдуть вам, і ви можете тримати пляшку крапель там, де вам це може знадобитися - на робочому місті, в машині або в сумочці. Одними з найкращих крапель для очей при синдромі сухого ока є зволожуючі краплі для очей Gelone та зволожуючі краплі для очей Systane Ultra.

Покрокова інструкція

Щоб закапати очі, слідуйте цій покроковій інструкції
 1. Ретельно вимийте руки з милом і водою. Просушіть їх чистим сухим рушником.
 2. Зніміть свої окуляри або контактні лінзи, якщо ви носите їх, (у випадку, якщо ви не використовуєте очні краплі, спеціально призначені для носіїв контактних лінз.)
 3. Захиліть свою голову назад або ляжте.
 4. Однією рукою відтягніть нижню повіку вниз, щоб створити невеликий проміжок між нижньою повікою та очним яблуком.
 5. Переверніть пляшечку з краплями вниз, щоб краплі потрапляли у проміжок між повікою та оком.
 6. Обережно натисніть на пляшку, щоб крапля потрапила в око.
 7. Тримаючи голову нахиленою назад, використайте стільки крапель, скільки вказано вашим лікарем або дотримуйтесь інструкції на упаковці.
 8. Закрийте очі на декілька секунд, перш ніж блимати, щоб краплі були достатньо поглинені.

Для людей зі слабкими нервами

Якщо ви все ще боретеся з тим, як легко застосувати очні краплі, не хвилюйтеся, ви не одні. Для багатьох людей це складно, але існують способи, які дозволяють зробити це трохи легше і комфортніше.

По-перше, чим більше ви практикуєтесь, тим краще це буде виходити! Якщо вам призначали специфічні лікарські краплі, ви будете намагатись не витрачати даремно продукт і не затримувати ваше одужання та загоювання. Тому ви можете спробувати практикуватись на звичайних зволожуючих краплях, які ніколи не завадять вашому здоров’ю. Ви можете практикувати свою техніку і способи дозування без витрачання дорогих фармацевтичних крапель.

Деякі люди також вважають, що більш комфортно застосовувати очні краплі під час лежання, а не просто нахиливши голову назад.

Також використовуйте дзеркало або попросіть когось іншого закапати вам очі. Дзеркало робить процес трохи легшим для деяких людей, хоча може бути важче зберегти потрібну позицію кутового нахилу голови. Якщо ви виявите, що не можете це робити самостійно, попросіть когось з друзів закапати очі вам.

Очні краплі для дітей та немовлят

 Закапати очі дітям можуть допомогти батьки

Закапати очі непосидючим малюкам може бути дуже складно. Якщо вам не вдається закапати очі вашій дитині, спробуйте ці методи, щоб достатня кількість продукту потрапляла у око.

 • Нехай ваша дитина ляже. Простіше буде закапати очі лежачи.
 • Обережно відтяніть нижню повіку ока дитини і попросіть її дивитись вгору.
 • Нанесіть необхідну кількість крапель у проміжок між нижньою повікою та очним яблуком і попросіть вашу дитини поблимати кілька разів, щоб розігнати ліки по оку.

Альтернативний спосіб, хоча, можливо, і не найефективніший, полягає у застосуванні очних крапель у внутрішніх кутах закритих очей вашої дитини, коли вона лежить на спині. Коли дитина відкриває очі, більшість крапель затече в очі. Проконсультуйтесь з приводу цього способу з лікарем, якщо буде необхідно.

Кінцеві нагадування безпеки

 • Зверніть увагу на дату закінчення терміну придатності будь-яких крапель. Не використовуйте краплі після закінчення терміну придатності.
 • Зверніть увагу на рекомендовану температуру зберігання ваших крапель. Деякі краплі повинні бути охолодженими, а інші
 • зберігатись у прохолодному, темному місці, щоб захистити їхню ефективність.
 • Ніколи не торкайтесь крапельниці флакончику пальцями, дбайте про підтримку її стерильності.
 • Спробуйте гігієнічні та індивідуально упаковані "монодози" для полегшення синдрому сухого ока. Такі флакони крапель для очей відкриваються дуже легко – потрібно відламати пластикому частину, яка відкриє флакон. Моно-дози є у таких крапель для очей: Laim Care та від виробника Bausch and Lomb краплі Artelac.
 • Використовуйте очні краплі тільки згідно з інструкцією лікаря або як вказано в інструкції.
 • Після нанесення крапель, пом'якніть вологі очі, обережно, щоб не доторкатися до очного яблука стерильною серветкою.
 • Деякі краплі можуть тимчасово розмивати або погіршувати зір. Завжди звертайтеся до медичного спеціаліста, щоб дізнатись, як довго ви повинні чекати перед тим, як керувати автомобілем, коли використовуєте певні медикаментозні краплі або гелеві краплі для очей, такі як Laim Care Gel.

Коментарі

Є запитання стосовно продукту?