Як одягати та знімати контактні лінзи - покрокова інструкція

Ви вирішили почати використовувати контактні лінзи і тепер вам потрібно навчитися з ними поводитися. Спочатку це може здатися страшним, але з практикою та хорошими звичками це може стати легко і природно. Щоб допомогти вам, ось наш короткий покроковий посібник із одягання та зняття контактних лінз. Це чудово підходить для початківців і навіть може бути хорошим нагадуванням для професіоналів у використанні контактних лінз!

Як одягти контактні лінзи

Ви повинні знати, що при надяганні лінзи потрібно торкатися самого очного яблука, лінза не прилипає сама по собі. Нехай лінза злегка прилягає до вашого ока, а ваші повіки зроблять все інше! Тепер подивимося, як це зробити.

case for contact lenses icon

Крок 1

Почніть з підготовки всіх необхідних речей у добре освітленій кімнаті. Вам знадобляться контактні лінзи, розчин, дзеркало та місце, щоб помити й витерти руки свіжим рушником. Не забудьте одягати лінзи перед нанесенням макіяжу.

wash hands icon

Крок 2

Завжди ретельно мийте руки, щоб на лінзи не потрапили бруд і бактерії. Використовуйте м’яке або антибактеріальне мило, уникайте зволожуючого мила, лосьйонів і продуктів на масляній основі. Після миття витріть руки рушником. Уникайте використання паперових рушників, які можуть залишити ворсинки на ваших руках. Майте на увазі, що під час роботи з лінзами краще мати короткі нігті, щоб не подряпати контактну лінзу або рогівку ока.

Finger and lens icon

Крок 3

Наступним кроком буде виймання контактних лінз із футляра для контактних лінз або зі свіжої блістерної упаковки. Якщо у вас є різні рецепти для кожного ока, корисно виробити звичку і завжди, наприклад, вставляти спочатку ліву лінзу, щоб не переплутати їх. Покладіть першу лінзу на долоню, змочіть її розчином і обережно потріть пальцем. Деякі бренди пропонують розчини, які не стираються, але більшість контактологів погоджуються, що завжди варто обережно потерти лінзи для додаткової очищувальної сили. Якщо ви хочете полегшити роботу зі своїми лінзами, ми пропонуємо різноманітні зручні інструменти для цього. Аплікатори та щипці для лінз можуть полегшити роботу з лінзами.

Lens right and wrong position

Крок 4

Покладіть лінзу на вказівний палець. Якщо лінза виглядає як чаша, у вас все добре. Але якщо краї спрямовані назовні, то ваша лінза вивернута навиворіт. Можливо, це важко визначити, але на більшості контактів є невелика позначка вивернутого навиворіт (літери чи цифри), тому ви можете легко побачити, вивернута лінзу чи ні.

Eye icon

Крок 5

Збалансувавши лінзу на вказівному пальці, середнім пальцем потягніть нижню повіку вниз, а іншою рукою потягніть верхню повіку вгору. Чим більше ви відкриваєте повіку, тим краще контактна лінза прилягатиме до рогівки. Ви не зможете моргати, якщо правильно тримаєте вії. Деяким людям допомагає дивитися вгору, щоб уникнути небажаного моргання. Спочатку це може бути важко, але з практикою ви звикнете!

Solution icon

Крок 6

Покладіть лінзу на око, як тільки лінза торкнетеся ока, повільно зніміть палець і дуже обережно (повільно) відпустіть спочатку нижню, а потім верхню повіку. Тримайте очі закритими і не моргайте, злегка торкніться пальцем закритої верхньої повіки і «погляньте» в сторони. Таким чином ви видалите бульбашки повітря, які утворилися під контактною лінзою. Це дозволяє лінзі розміститися в правильному місці на рогівці. Якщо лінза подразнює око або ви відчуваєте будь-який дискомфорт, зніміть її та обережно очистіть розчином, перш ніж надіти знову на око.

Як зняти контактні лінзи

Перш ніж почати, вимийте руки, як і перед тим, як наносити їх. Якщо ви носите макіяж, обов’язково зніміть лінзи перед миттям обличчя. Ви також повинні підготувати все необхідне в чистій, добре освітленій кімнаті. Переконайтеся, що у вас є футляр для контактних лінз, розчин, дзеркало та будь-які інші інструменти, які вам можуть знадобитися. Якщо ви подорожуєте, ви можете знайти всі ці товари в одному зручному комплекті для контактних лінз .

Eye drop and eye icon

Крок 1

Почніть із зволоження очей очними краплями або спреєм. Це може допомогти зволожити лінзи та полегшити їх знімання. Однієї-двох крапель у кожне око має бути достатньо, і це може зробити процес легшим і комфортнішим, особливо якщо у вас хронічно сухі очі або вони стають більш сухими в кінці дня.

Finger and contact lens icon

Крок 2

Тримайте верхню та нижню повіку, як під час одягання контактних лінз. Дивлячись прямо перед собою, візьміть контактну лінзу з боків (від носа і зовнішнього кута) вказівним і великим пальцями і обережно стисніть (наче пощипуючи). Не поспішайте, робіть цей крок спокійно і повільно.

Solution and contact lenses icon

Крок 3

Обережно стисніть лінзу вказівним і великим пальцями та помістіть лінзу у футляр зі свіжим розчином для контактних лінз. Футляр необхідно заповнити новим розчином приблизно до половини чашки. Не розбавляйте розчин водою. Якщо термін, протягом якого можна носити лінзи, вже минув, викиньте їх. Не забувайте тримати футляр для лінз чистим і міняти його на новий щоразу, коли відкриваєте новий флакон з розчином, або хоча б раз на місяць.

Solution icon

Крок 4

Тепер повторіть процес крок за кроком, як ви робили це з першим оком. Вітаємо – ви успішно зняли та зберегли свої контактні лінзи! З практикою та належним доглядом одягання та видалення контактних лінз стане швидкою та легкою частиною вашої щоденної роботи.

Уважно виконуйте ці дії, щоб підтримувати оптимальне здоров’я очей, комфорт і якість зору. Ваші очі та лінзи будуть вам вдячні.

Коментарі (1)

Є запитання стосовно продукту?
Галина

Ця інструкція не підходить для твердих лінз, так для м‘яких саме так но точно не для твердих

Відповідь: info@alensa.ua

Доброго дня!

Ми працюємо виключно з м'якими контактними лінзами, тому увесь контент на нашому сайті пов'язаний лише з ними. На жаль, ми не можемо надавати інформацію стосовно твердих лінз, оскільки такою не володіємо..