Як розібратись в рецепті для контактних лінз

Бажаєте придбати контактні лінзи онлайн? Чудово, адже ви зекономете багато часу та грошей! Але спочатку вам потрібно знати, які лінзи підходять саме вам і розібратись в рецепті від вашого лікаря-офтальмолога. Коли ви вирішили користуватися контактними лінзами і після дослідження вашого зору, ваш лікар-офтальмолог запропонує вам конкретну марку і модель контактних лінз, виходячи з особливостей ваших очей і характеру ваших проблем із зором. Не тільки існує різниця між одноденними, двотижневими та місячними контактними лінзами, але й різні марки, швидше за все, будуть відчуватися по різному, тому важливо дотримуватися пропозицій вашого лікаря. Не забувайте, що вам також потрібно пройти огляд і отримати рецепт перед тим, як замовити кольорові контактні лінзи, навіть ті, у яких немає корекції зору. І рецепт для окулярів НЕ той же, що і рецепт для контактних лінз, але про це пізніше. Тепер давайте розберемо всі ці цифри та абревіатури на вашому рецепті.

Огляд параметрів

Ваш рецепт має три основні компоненти: ваші параметри, рекомендовану марку лінз та спеціальні інструкції. Ми створили короткий огляд всіх параметрів та їх загальних абревіатур.

OD / R / П Oculus Dexter вказує на параметри для вашого правого ока
OS / L / Л Oculus Sinister вказує на параметри для вашого лівого ока
OU Oculus Uterque вказує, що параметри є одинаковими для обох очей
SP(H) / PWR / D Sphere, power, чи diopter(діоптрії) - значення вказує на величину короткозорості чи далекозорості (+ чи -)
CYL / CP Cylinder (циліндр) вказує на астигматизм і вказує вертикальну криву вашого очного яблука
X / AX Axis(вісь) вказує на ступінь і напрямок циліндра
ADD Add power (адидація) позначає "додаткову силу" для мультифокальних лінз
BC Base curve (кривизна) вказує на ступінь викривлення лінзи і те, як лінза буде прилягати до очного яблука
DIA Diameter(діаметр) вказує на ширину лінзи
PL Plano вказує на кольорові лінзи без діоптрій
EXP Expiration date (термін придатності) вказує на те, коли придатність лінз закінчиться

Ця таблиця допоможе вам вибрати правильні параметри відповідно до рекомендацій вашого лікаря-офтальмолога. Незважаючи на те, що вона містить багато відповідей, у вас можуть виникнути питання. Нижче ми розглянули деякі з найбільш поширених запитань наших клієнтів.

Ліве чи Праве око?

Ваш лікар-офтальмолог може вказувати це простим "L"("Л") і "R"("П") або латинськими термінами "Oculus Dexter" (праве око) і "Oculus Sinister" (ліве око). Якщо для ваших очей потрібні різні діпотрії, потрібно натиснути "Вибрати параметри для іншого ока" під час оформлення замовлення на нашому сайті. При оформленні замовлення немає відмінності між лівим і правим оком, тому просто подумайте про них як про "перше око" та "друге око". Якщо у вас є однаковий рецепт для обох очей, немає необхідності вибирати різні параметри! Просто введіть ваші параметри один раз і виберіть потрібну кількість упаковок.

Виберіть параметри для іншого ока на Alensa

Плюс чи Мінус?

У вас короткозорість (міопія), тобто ви не можете бачити добре на відстані? Тоді ваші діоптрії будуть з позначкою "мінус". Далекозорість, важко побачити близькі об'єкти? Цей стан також називається гіперметропією, і це означає, що ваші діоптрії будуть з позначкою "плюс". Цей параметр може бути вказаний у вашому рецепті як "діоптрійне" значення "D"("Д"); Діоптрії "PWR"; або сфера «SPH». Будьте обережні при виборі діоптрій, тому що невелике відхилення може викликати велику різницю в зорі. Якщо ви випадково замовили лінзи з неправильними параметрами, ви завжди можете повернути невідкриті упаковки лінз згідно з нашою гарантією обміну контактних лінз.

Чи можу я використовувати рецепт для окулярів для контактних лінз?

НІ. Параметри для окулярів і контактих лінз можуть бути дуже різними. Окуляри сидять на відстані декількох сантиметрів перед очима, а контактні лінзи безпосередньо на очах. Рецепт ваших окулярів не містить необхідної інформації про відповідну кривизну контактних лінз та діаметр, який підходить саме вам.

Як вибрати циліндр і вісь для торичних лінз?

Циліндр і вісь є двома необхідними параметрами торичних лінз (лінз для корекції астигматизму). Циліндр є додатковою корекцією, що позначає рівень тяжкості астигматизму і має мінусове значення. Вісь виражена в градусах між 0 ° і 180 °. Якщо у вас виникли сумніви щодо цих двох параметрів, проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Що означає параметр "адидація"(ADD)?

Якщо у вас пресбіопія і ви потребуєте мультифокальних контактних лінз, ваш рецепт може включати параметр ADD(адидація) або "додаткова сила", щоб допомогти з близьким зором. Діапазон ADD(адидації) від +0,50 до +3,00. Деякі марки лінз пропонують ADD(адидацію) в низьких, середніх або високих значеннях. Контактні лінзи CooperVision мають відмінність між домінуючим і не домінуючим оком, тому, якщо у вас є які-небудь питання про вашу ADD(адидацію) для кожного ока, проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Чи важлива кривизна та діаметр при виборі контактних лінз?

Кривизна означає ступінь викривлення контактної лінзи, або наскільки вона щільно прилягає до очного яблука. Менша кривизна, як наприклад 8.40, означає, що лінза більш вигнута і щільно прилягає до очей. Більша кривизна, як наприклад 8.70 вказує, що лінза більш плоска. Діаметр означає ширину лінзи і виражається в міліметрах, зазвичай від 13 до 15 мм. Невелика різниця (0,1 або 0,2 мм), швидше за все, не матиме помітного впливу на ваш комфорт або якість зору. Але носіння лінз із суттєво відмінною кривизною або діаметром, ніж вам було призначено, може іноді призводити до дискомфорту та спотвореного зору, тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій (рецепту) від вашого лікаря.

Я загубив свій рецепт на контактні лінзи. Де я можу знайти інформацію щодо моїх параметрів?

Якщо з моменту останнього дослідження вашого зору пройшло менше одного року, і ви не відчули жодних змін у якості зору, завжди можна знайти необхідну інформацію щодо параметрів лінз на упаковці лінз, яку ви використовували. Ми розшифрували її для вас тут:

Дізнайтеся, як можна розшифрувати параметри ваших контактних лінз

Будь ласка, пам'ятайте, що ви повинні оновлювати свій рецепт принаймні раз на рік. Навіть якщо ви не помітили жодних змін у своєму зорі, важливо, щоб вас оглянув лікар-офтальмолог. Саме покупець відповідальний за те, щоб мати актуальний рецепт перед покупкою лінз в інтернет-магазині.

Чи можу я замовити пробні лінзи?

Зауважте, що ми не маємо права надавати пробні лінзи. Тільки ваш лікар-офтальмолог знає особливості ваших очей і може призначати лінзи на пробній основі. Незважаючи на те, що вони не розглядаються як пробні лінзи, ми пропонуємо гарантію повернення грошей на наші лінзи TopVue. Якщо з будь-якої причини ви вважаєте їх непридатними для ваших очей, ви можете повернути їх.

Коментарі (6)

Є запитання стосовно продукту?
Євгенія

Доброго дня! В дитини є консультативний висновок спеціаліста в якому зазначено, що гострота зору правого ока : в/о sph-2.5=1.0 Гострота зору лівого ока: в/о sph-2.0=1.0. Скажіть будь ласка які діоптрії брати для контактних лінз?

Відповідь: info@alensa.ua

Доброго дня! Підбір контактних лінз може здійснювати лише лікар чи інший медичний фахівець. Тому обов'язково зверніться до лікаря для підбору діоптріїв для лінз. Це може визначити лише лікар після обстеження.

Людмила

Доброго дня, були у лікаря 3 тижні тому. Дитина 13 років. Рецепт на окуляри та на лінзи однаковий. OD Sph -0.75 OS Sph -1. Це не правильно?

Відповідь: info@alensa.ua

Доброго дня!

Так, можуть параметри бути й одинаковими для лінз та для окулярів. В дітей так часто трапляється, якщо параметри невеликі, а відстань скла окулярів до очей невелика, то для лінз параметри можуть повторюватись. Дуже добре, що Ви проконсультувались з лікарем, і лікар виміряв і точно призначив параметри :)

info@alensa.ua

Доброго дня! Для вирахування параметрів для лінз необхідно звернутись до лікаря. Загалом, це залежить від того, яка у Вас відстань від ока до самих лінз окулярів.

Хома Мирослава Миронівна

Доброго дня,якщо в мене зір по рецепту окулярів -4,50 то які брати лінзи -4,0 чи -4,25?

Марія

Доброго дня! Чи відправляється в Англію? Я ношу контактні лінзи 15 років, я знаю свої дані. Рецепта немає. Перевіряли зір місяць тому, лікар сказав усе без змін. Чи можу я самостійно замовити лінзи?

Відповідь: info@alensa.ua

Доброго дня!

Для замовлення в Англію необхідно оформити замовлення на британському сайті www.alensa.co.uk

Виктория

Можно сделать заказ по рецепту через Вайбер или фото?

Відповідь: info@alensa.ua

Добрый день! Свяжитесь с нами по электронной почте info@alensa.ua, прикрепив фотографию рецепта, и наши операторы помогут Вам.