Чи можна носити контактні лінзи довше, ніж рекомендується?
Чи носили ви коли-небудь носили лінзи довше, ніж це рекомендується? На жаль, більшість з нас час від часу це робили. Можливо, ви робите це, щоб зменшити витрати. Коли залишилось ще кілька днів до виплати заробітної плати, ви думаєте, що протягом цих днів можна ще поносити старі лінзи, чи не так? Або, можливо, у вас є місячні лінзи, але ж ви носите їх лише кілька разів на місяць. І це, звичайно ж, значить, що їх можна носити після встановленого терміну 30 днів використання, чи не так? Або, найчастіша ситуація, ви просто забули замінити лінзи вчасно. Ми вас розуміємо. Життя бентежне! Але важливо не забувати про свій графік носіння контактних лінз і дотримуватися його. Переношування лінз може призвести до дискомфорту, погіршення зору, а в ще гіршому випадку, інфекції. Давайте переглянемо, чому ніколи не можна переношувати контактні лінзи та які в цьому ризики.
Що відбувається з лінзами, якщо ви носите їх довше, ніж потрібно?
Одноразові одноденні лінзи,
двотижневі лінзи та місячні лінзи не
розраховані на перевищення зазначеного
періоду носіння. Одноденні лінзи гладкі та
тонкі, з меншою складністю, тому їхня
тендітна структура менш міцна. Двотижневі
лінзи дещо товстіші, а місячні лінзи, як
правило, найтовстіші, тому вони і
"виживають" протягом тривалого часу. Але не
думайте, що вони непереможні.
Всі м'які
контактні лінзи розроблені таким чином, щоб
забезпечити високу проникність кисню до
рогівки, але коли термін використання лінзи
закінчується, вбудовані канали для потоку
кисню розпадаються. Коротше кажучи, коли ви
використовуєте лінзи довше, вони
зношуються. Це означає, що властивості
стійкості до білкових відкладень та
проникність кисню стають відносними. І ось
можливі наслідки:
Лінзи погано сидять на оці
Чи знаєте ви відчуття свіжої, чистої пари контактних лінз? Правильно... його немає! Тому що сьогоднішні лінзи розроблені таким чином, щоб ви почували себе майже так, ніби ви нічого не носите. Але, коли лінзи носяться після рекомендованого терміну використання, вони можуть стати дуже відчутними на оці. ЇХ буде незручно носити і вони можуть швидко призвести до роздратування очей та болю.
Лінзи рвуться
Лінзи можуть рватися навіть без вагомих на те причин. Однак, коли вони стають старими і більш крихкими, вони можуть легко розірватися. Якщо лінза розривається у вашій руці, ви стикаєтеся з невеликими незручностями. Але якщо лінза рветься на оці, ви зіштовхнетеся з більш серйозною проблемою. Вам потрібно буде видалити всі шматки лінзи, які ви можете, і негайно звернутися до свого спеціаліста, щоб безпечно видалити будь-які маленькі залишки лынзи, щоб запобігти подальшій незручності та інфекції.
Недостатня киснепроникність
Для здоров'я очей важливо, щоб сітківка, рогівка та інші частини отримували достатню кількість кисню. Проникність кисню кожного типу лінзи постійно зменшується з часом, а при перевищенні встановленого часу носіння мікроскопічні структури в лінзі, які переносять кисень, не здатні забезпечити достатній запас кисню. Це призводить до червоних, роздратованих очей, відчуття печіння і, можливо, серйозних тривалих ускладнень.
Забруднені лінзи
Практично від першого надягання лінзи на око починається її засмічення і забруднення. На контактній лінзі починає збиратися різного роду біологічний матеріал із сліз та відкладення з навколишнього середовища. Жоден розчин не має такі фізико-хімічні властивості, які здатні вичистити лінзу на 100%. Ці відкладення протягом носіння досягають стану, коли стають вже токсичними. Це призводить до значного зниження проникності кисню і підвищення ризику запалення рогівки або виразкового захворювання очей.
Фінальні думки
Багато носіїв контактних лінз ігнорують рекомендацію про те, що вони не повинні носити контактні лінзи довше визначеного терміну, або навмисно, або випадково. Незважаючи на те, що наслідки носіння літніх лінз можуть не завдати видимих проблем відразу, важливо пам'ятати, що ви можете зробити більш довгострокове пошкодження вашого дорогоцінного зору. Наші поради та рекомендації від фахівців такі:
- Не носіть контактні лінзи довше, ніж призначено: міняйте місячні лінзи після одного місяця, а одноденні лінзи після одного дня!
- Не носіть контактні лінзи протягом 24 годин або під час сну: тільки певні лінзи призначені для такого режиму використання, і навіть у таких лінз це дозволено тільки після консультації з лікарем.
- Не носіть контактні лінзи після закінчення терміну придатності: прострочені лінзи більше не відповідають необхідним стандартам якості і майже завжди не придатні до використання!
Як бачите, переношування лінз на кілька годин або днів довше не варте ризикування здоров'ям ваших очей Лінзи можуть бути замінені, але ваші очі - ні. Отже, дбайте про лінзи та завжди дотримуйтесь терміну носіння лінз!
Коментарі (6)
Добрий день.Скажіть будь ласка чи може від лінз появитися хвороба ока?Моя дочка носила лінзи і після того у неї почало одне око призакриватися
Добрий день!
Лінзи самі по собі не повинні викликати захворювання ока, але неправильне використання або недостатній догляд за ними може призвести до проблем із зором. Рекомендуємо негайно звернутися до офтальмолога для обстеження та консультації щодо ситуації з вашим оком.
Чи можна вдіти лінзи на декілька годин перед діагностикою очей? (Діагностика через два дня)
Доброго дня!
Уточніть це питання з лікарем.
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, якщо місячні лінзи використовувались не щоденно, а лише 3 рази на протязі місяця, але місяць після відкриття лінзи вже пройшов то у будь якому разі потрібно замінити її на нову?
Доброго дня!
Саме так, термін використання щомісячних лінз 30 днів з моменту розкриття упаковки. Навіть якщо не використовувались чи використовувались не щодня. Оскільки навіть коли лінза у розчині, на неї йде взаємодія ряду факторів навколишнього середовища.
Чи можна носити лінзи також самі в день, чи в ночі.
Доброго дня!
Лише якщо це спеціальні лінзи для тривалого носіння, в режимі "день та ніч". Якщо ні - тоді лінзи потрібно знімати на ніч та поміщати в розчин.
Доброго времени суток ! Такой вопрос у меня сахарный диабет Я могу носить линзы и какие
Доброго дня!
Цукровий діабет не є протипоказанням до контактних лінз. Для підбору контактних лінз потрібно звернутися до лікаря, адже всі лінзи відрізняються, і переносяться по-різному. Тому потрібно підбирати з очним лікарем індивідуально. І обов'язково повідомити лікаря-окуліста про діабет.
Так, саме треба читати те, що я прочитав все правда і цікаво і чесно написано. я хочу попробувати перший раз в свому житті блакитні чи голубі лінзи для краси, а час уже покаже. головне дотримуватись усіх рекомендацій лікарів скільки би то не коштувало, бо зір, якщо псується, то не його знову не купиш, а лінзи пока ця система існує будемо купляти. бережіть свої очі і пам’ятайте, що коли ми здорові, то забуваємо і не знаємо, коли щось з нами, або болить, або свербить, або гірше щось, то тоді ми розуміємо‚ наскільки ми нехтували та не берегли тощо бачили, а тепер недобачаємо.