Матеріал контактних лінз
Матеріал контактних лінз
На даний
час контактні лінзи діляться на 2 групи:
групу, утворену твердими лінзами та групу,
утворену м'якими лінзами.
Можливо група,
утворена твердими лінзами, незабаром
зникне.
Обидві ці групи мають додаткові
підгрупи.
Тверді контактні лінзи
- PMMA (тверді, газонепроникні)
- RGP („rigid gas permeable“, або тверді газопроникні)
Переваги
Основною перевагою жорстких лінз є те, що вони мають стабільну форму та їхні оптичні властивості при надяганні на око не змінюються. Твердий матеріал механічно більш міцний, термін експлуатації RGP лінз становить кілька років. Легкі в обслуговуванні, і головне, що у разі алергії людини на м'які контактні лінзи, можна успішно носити RGP лінзи. Вони також здатні коригувати природньо неправильну форму рогівки тим, що між поверхнею лінзи і рогівкою утворюється слізна плівка, яка компенсує дефекти рогівки. Завдяки цьому забезпечується хороший рівень зору в людей з астигматизмом або порушенням форми рогівки (кератоконус).Недоліки
Тверді лінзи (PMMA) не пропускають до рогівки кисень, тому зараз майже не використовуються.При першому використанні тверді лінзи часто незручні, користувач повинен до них поступово звикати, іноді доводиться змінювати їх форму так, щоб задня поверхня лінзи повністю співпадала з рогівкою і лінзи добре „сиділи“.
М'які контактні лінзи
- гідрогелеві
- силікон-гідрогелеві
- гібридні (центр лінзи RGP, а краї м'які) – використовуються мало
Сьогодні (2014) цей режим носіння не рекомендують, тому що тривалий режим носіння лінз призводить до високих ризик ускладнень.
Коментарі