Принципи правильного очищення контактних лінз розчином

Розчин для контактних лінз є дуже важливою складовою носіння контактних лінз. Завдяки йому лінзи залишаються не тільки зволоженими і комфортними, але і без бактерій, інших мікроорганізмів та з найменшою кількістю відкладень.

Чого варто остерігатися і як використовувати розчин

  • Не торкайтеся наконечника-піпетки відкритої пляшки з розчином (можливе забруднення розчину);
  • З тієї ж причини завжди тримайте пляшку щільно закритою ;
  • Дотримуйтесь терміну придатності після відкриття пляшки (зазвичай 90 днів – див. інформацію на упаковці);
  • Контейнер після дезінфекції сполосніть і залишіть висохнути. Ніколи не використовуйте один і той же розчин два рази!;
  • Ніколи не переливайте розчин з великої пляшки в меншу дорожню (можливий ризик забруднення розчину);
  • Розчин після закінчення терміну придатності, терміну використання після відкриття чи розчин, схильний до впливу екстремальних температур, має знижені дезинфікуючі здатності.

Основні види розчинів для контактних лінз

1) Пероксидні розчини

Переважно це 3% розчин пероксиду водню. Реакція починається або за допомогою пластинки, яка розміщена безпосередньо на дні контейнера, або за допомогою таблетки. Пероксидна система очищення є найефективнішим і здоровим способом догляду за контактними лінзами.

2) Хімічні розчини

До цієї групи відносяться всі непероксидні розчини на ринку (див. розділ розчинів для контактних лінз). Деякі з них мають позначки „NO RUB“. Тут ми б дозволили собі висловити незгоду з дезінфекцією лінз без тертя. Бажання зробити для користувачів контактних лінз роботу з ними більш привабливою та простішою привела багатьох виробників до рекомендації саме цього способу догляду за лінзами. Але ефект видалення забруднень в порівнянні із звичайними способами значно гірший. Ідеальним способом очищення лінз являється спосіб, коли після видалення лінзи з ока її закапати розчином, а потім між пальцями (великим, вказівним) або кінчиком пальця в долоні круговими рухами злегка протерти з обох сторін.
Pages comments: Reply to # - Відмінити
NOVA POSTA Meest Express
Top