Наш оптометрист розповідає про сонцезахисні окуляри - що потрібно знати?

Наш оптометрист завітала до головного офісу, щоб переглянути деякі факти про сонцезахисні окуляри. Що стосується сонцезахисних окулярів, люди не завжди знають все, що слід знати. Ми всі усвідомлюємо, що повинні захищати свої очі від сильних сонячних променів. Хороша пара сонячних батарей зазвичай робить трюк, чи не так? Але що роблять сонцезахисні окуляри досить хорошими? Ми поставили нашому окулістові Крістіні Штєбетякові кілька найпоширеніших питань. Її відповіді повинні допомогти Вам краще зрозуміти щодо своїх сонцезахисних окулярів та мати уявлення про те, як правильно підібрати пару. Тож, давайте послухаємо, що скаже професіонал на цю тему.

Наш оптометрист від Alensa Крістіна Штєбетякова

Як ми можемо визначити якість сонцезахисних окулярів?

Можна оцінити якість сонцезахисних окулярів на основі кольору лінз - хоча саме це не завжди є найточнішим показником. Сонцезахисні окуляри зі світло-кольоровими лінзами все одно можуть бути хорошими, але зазвичай забезпечують менший захист, ніж темні лінзи. Можна сказати, що світло-тоновані сонцезахисні окуляри - це більше міська мода, а темніші, як правило, ліпші для захисту.

Справжнім показником якості є знання особливостей певної пари сонцезахисних окулярів. Кожна пара, як правило, позначається ярликом чи написом збоку, або на самій лінзі. На цьому ярлику повинно бути чітко видно, чи окуляри поляризовані, яку категорію захисту пропонують окуляри, інформація про сертифікат CE чи, наприклад, чи використовують вони технологію PRIZM technology*. Якщо сонцезахисні окуляри не позначені, Ви ніколи не можете бути впевнені, чи достатня їх якість. Якщо Ви не можете знайти маркування або ярлики, продавець повинен мати можливість надати всю необхідну інформацію.

*PRIZM - це нещодавно розроблена технологія Oakley, яка покращує сприйняття кольорів та контрасту.

Чому важливо правильно вибрати сонячні окуляри? Яка категорія нам потрібна?

Сонцезахисні окуляри - це, перш за все, спосіб захисту сітківки від шкідливих УФ-променів. Звичайно, вони також не дають нам бути засліпленими суворим світлом. Категорія вказує, скільки світла пропускає лінза і, іншими словами, наскільки темною є лінза. Як правило, ми можемо розглянути 4 категорії: 0–1, 2, 3, 4. Лінзи категорії 0-1 прозорі або мають дуже легкий відтінок. Ці лінзи є загальними для прозорих захисних окулярів або для косметичних окулярів. Категорія 2 є найбільш часто продаваною та популярною в носінні. Лінзи категорії 2 тоновані до 70%. Лінзи категорії 3 приблизно на 85% тоновані. Це робить їх трохи темнішими та краще підходить для сильних сонячних променів. Це Ваш шлях до дуже сонячних днів. Лінзи категорії 4 приблизно на 95% тоновані. Ці сонцезахисні окуляри дійсно блокують багато світла та забезпечують високий ступінь захисту. Вони найбільше підходять для гір, пляжу чи пустелі. Вони призначені лише для особливих потреб та в надзвичайно сонячних умовах. Ніколи не слід носити сонцезахисні окуляри категорії 4 під час водіння.

Чи могли б Ви розповісти нам більше про УФ-фільтр?

УФ-захист повинен працювати як проти UVA, так і від UVB випромінювання. УФ-фільтр - це не те ж саме, що колір лінз. Наприклад, деякі прозорі лінзи можуть захистити від UVA. Навіть синій світлоблокуючий фільтр поглинає деякі ультрафіолетові промені. Однак, якщо лінза тонована, вона зазвичай забезпечує кращий захист як від UVA, так і від UVB. Належний захист від ультрафіолетових променів вказаний у сертифікаті CE Це дозволяє легко помітити сонцезахисні окуляри, які мають якісний УФ-фільтр. Або Ви можете шукати етикетку UV 400. UVB має довжину хвилі 280–315 нм, а UVA - 315–380 нм. Отже, повний захист досягається блокуванням до 380 нм. Ульрифіолет 400 блокує, ну... до 400 нанометрів і забезпечує оптимальний захист.

Що означає сертифікат CE?

Європейський сертифікат CE гарантує захист від ультрафіолетових променів до 380 нанометрів. Іншими словами, це означає, що ваші сонцезахисні окуляри відповідають стандартам безпеки та захисту Європейського Союзу. Знак СЕ можна знайти на внутрішній стороні скронь. Він також повинен супроводжуватися додатковою інформацією, такою як поляризація, інформація про категорії, технологія PRIZM тощо. Як я вже зазначала, особливості та етикетки сонцезахисних окулярів покажуть вам все, що потрібно знати. Тож, якщо ви сумніваєтесь, шукайте маркування CE!

Сертифікат CE на сонцезахисні окуляри

Які сонцезахисні окуляри рекомендуються дітям, а які - дорослим?

Для Ваших дітей найголовніше - це правильно захистити очі. Оскільки вони все ще ростуть і розвиваються, Вам слід придбати для них сонцезахисні окуляри темнішої якості. Для дорослих це залежить від того, як Ви хочете ними користуватися. Якщо бажаєте носити їх у місті чи навесні, більш ніж достатньо низького рівня захисту від ультрафіолету, і можна вибрати світлі сонцезахисні окуляри. Влітку, або перебуваючи на пляжі чи в горах, необхідний більш високий ступінь захисту від ультрафіолету. Якщо перебуваєте в середовищі, де є багато відбитого світла, наприклад, під час їзди чи на воді, Ви навіть можете придбати собі пару поляризованих сонцезахисних окулярів. Це допоможе зупинити сліпучі відбиття на поверхні.

Чи можемо ми ще щось зробити, щоб захистити свої очі навесні та влітку?

Сонцезахисні окуляри, звичайно, необхідні, коли мова йде про захист від сонячного світла. Якщо носите контактні лінзи, Ви можете додатково захистити очі лінзами, які мають вбудований УФ-фільтр. Або, якщо носите окуляри, можете спробувати фотохромні перехідні лінзи для окулярів. Таким чином, Ви можете мати прозорі окуляри в приміщенні, а темні лінзи - на вулиці. А оскільки окуляри та сонцезахисні окуляри не закривають боки обличчя, носіння кепки також допомагає. Нарешті, ви можете взяти з собою зволожуючі краплі для очей, коли очі пересихають чи дратуються.