Шановні клієнти! Ми зробили знижки на всі товари! Щодо доставки, то "Нова Пошта" намагається доставити всі посилки вчасно, але будьте готові до можливих затримок. Інформуємо, що Українці, що перебувають за кордоном, можуть продовжувати користуватися нашими послугами, адже Alensa функціонує у більшості країн Європи. Більше інформації тут: Інтернет-магазини Alensa інших країн Європи. І пам'ятайте: Україна обов'язково переможе! Слава Україні!

Історія винаходу контактних лінз

Історія

Ера контактних лінз почалася в 1887 році виробництвом першої контактної лінзи зі скла. З часом цю модель почали вдосконалювати, наприклад, литтям рогівки, щоб лінза на оці краще сиділа, а пізніше скляні контактні лінзи почали виробляти за розміром пацієнта. У 1933 році, після винаходу плексигласу, контактні лінзи почали виробляти з цього більш легкого матеріалу, що сприяло покращенню центрацію лінзи на оці.

В 1952-1955 роках у Чехословаччині працювали над винаходом вигідних полімерів Отто Віхтерле, який був професором VŠCHT в Празі, і Драгослав Лім, його кращий студент і асистент. Донині існує історія відкриття полімерів для контактних лінз, як на початку 1955 Лім не встиг закінчити роботу, заплановану на той день, і свій синтезований продукт не доробив, тому що поспішав на поїзд додому до Сеноград. На наступний ранок виявив, що суміш за ніч перетворилася в м'яку прозору масу. Так виник основний матеріал для м'яких контактних лінз. Пізніше, 23 квітня 1955 року, був винайдений гідрофільний гель під назвою polyHEMA під номером 91918. Потім, в 60-х роках, Віхтерле і Лім ввели технологію виробництва контактних лінз відцентровим литтям. Цей виробничий процес значно знизив собівартість контактних лінз і сприяв їх масовому поширенню.

У сімдесятих роках м'які і тверді лінзи розвивалися одночасно з появою нових матеріалів:
  • тверді лінзи з новим газопроникним матеріалом;
  • м'які лінзи з подальшими винайденими вдосконаленими полімерами.
Розвиток триває до сьогоднішніх днів.

Коментарі

Є запитання стосовно продукту?