Часті питання

У цьому розділі ви знайдете актуальні питання та відповіді на тему контактних лінз.

Часті питання і відповіді на тему контактних лінз

З якого віку можна починати носити контактні лінзи?

Носіння контактних лінз не має обмежень за віком. Лізи носять як маленькі діти, так і люди похилого віку. Тільки треба навчитися контактні лінзи надягати, а потім виймати. Не менш важливим є дотримання гігієни і правильний догляд за контактними лінзами.

Яка різниця між правою і лівою контактної лінзою?

Ніякої різниці між лінзою, призначеного для правого ока і лінзою, призначеного для лівого ока, немає. Таким чином, Ви можете купити одну коробку контактних лінз і лінзи з неї використовувати для обох очей, за умовою, що для кожного ока потрібні одинакові діоптрії.

Знаю діоптрії з окулярів, чи можна їх використовувати для контактних лінз?

Виміряні діоптрії з окулярів зазвичай не збігаються з діоптріями контактних лінз. Контактні лінзи знаходяться ближче до ока ніж окуляри і це призводить до зміщення значення діоптричної корекції.
Для контактних лінз необхідно знати інший, не менш важливий параметр. Це кривизна рогівки, яка повинна збігатися з кривизною контактної лінзи. Кривизну і правильні діоптрії найкраще визначить очний фахівець.

Чи впливають контактні лінзи на колірний зір?

Наше око бачить світ за допомогою зіниці, яка знаходиться в середині райдужної оболонки. Кольорові контактні лінзи змінюють колір тільки райдужної оболонки і наше бачення залишається незмінним.

При поганій освітленості може статися, що наша зіниця розшириться. Це може незначною мірою впливати на зір.

Прозора частина кольорових лінз відрегульована таким чином, щоб задовольнити переважну більшість користувачів.

Чи може контактна лінза випасти з ока?

При правильному виборі (кривизни) і використанні лінза повинна залишатися на своєму місці майже весь час. Навіть у тих рідкісних випадках, коли контактна лінза зміститься зі свого положення, вона залишиться на Ваших очах, поки не пересунете її назад.

Як доглядати за контактними лінзами?

Догляд за контактними лінзами простий і не вимагає ніякої роботи з ними. Сьогоднішні багаторазові м'які лінзи вимагають тільки один і той самий розчин для очищення, споліскування та збереження.

Перед укладанням лінзи до розчину, її потрібно трохи розім'яти кінчиком пальця. Це допоможе покращити видалення відкладень на лінзах.

Всі одноденні контактні лінзи взагалі не потребують очищення, в кінці кожного дня після використання вони викидаються.

На скільки днів мені вистачить одна упаковка лінз?

Кількість штук в упаковці завжди вказує на кількість штук (але не пар) контактних лінз. Якщо корекція на обох очах однакова, то:

  • упаковки 30-ти одноденних лінз вистачить на 15 днів
  • упаковки 6-ти місячних лінз вистачить на 3 місяці

Алергія і лінзи

Сезонні алергії не є перешкодою для носіння контактних лінз, якщо Ви доглядаєте за ними належним чином.

  • Зменшіть час носіння лінз протягом дня.
  • Порадьтеся з окулістом який розчин вибрати під час найсильніших алергій.
  • Коли алергія проявляється на найвищій фазі, перейдіть на одноденні лінзи. Багато іноземних досліджень підтверджують, що переборення алергічних симптомів з використанням одноденних лінз легше.

Чи можна використовувати контактні лінзи під час купання?

Використання контактних лінз при купанні (наприклад в морі, річці, озері та інших водоймах включаючи басейни) дійсно ризиковано для здоров'я Ваших очей. Контактні лінзи не повинні контактувати навіть з водою з водопроводу. Якщо Вам до очей потрапить кілька крапель, то нічого не станеться. Але якщо Ви під водою відкриєте очі, то видаліть лінзи протягом 10–15 хвилин після того, як вийдете з води і потім вже не надягайте. Під впливом морської води може відбутися прилипання лінз до верхнього шару рогівки.

Чи надійно купувати контактні лінзи через інтернет?

Як і в інших галузях, так і у випадку контактних лінз може статися, що зіткнетеся з ненадійною фірмою. Можете отримати продукцію, яка не призначена для нашого ринку, близька до закінчення терміну придатності або отримаєте через набагато довший час, ніж обіцяно.   Тому для покупки контактних лінз є добре вибрати надійний інтернет-магазин.

Коли правильно використовувати очні краплі: до чи після надягання контактних лінз?

Користання очними краплями ніяк не залежить від того,чи носить людина контактні лінзи. Очні краплі можна використовувати і без носіння контактних лінз. Мова йде про „штучні сльози“, які зволожують і охороняють очі.

Для користувачів контактних лінз доцільно використовувати сильно в'язкі краплі перед надяганням лінз. Це дозволить краплям поширитися на все око. Не в'язкі краплі можна використовувати і після надягання лінзи.

Інші статті про контактні лінзи

NOVA POSTA uaposhta
Top