Міфи про контактні лінзи, в які ще досі вірять

Весь час існування контактних лінз довколо них виникає багато різних чуток та міфів. Дуже часто можно зустріти страшні історії про контактні лінзи, котрі супроводжуються фотографіями того, як очі були пошкоджені ними. Проте, в реальності все зовсім не так страшно. Контактні лінзи насправді безпечні та навіть дуже комфортні для ваших очей , а ті жахи, про які пишуть, зустрічаються дуже рідко. Такі випадки майже завжди є наслідком неправильного догляду за контактними лінзами або через використання лінз довше терміну придатності.

Ось відповіді на деякі з найбільш поширених питань про страхи з приводу контактних лінз.

1. Чи може контактна лінза випасти з ока?

Контактна лінза не може випасти з ока

Чи чули ви коли-небудь історію про “того хлопця, котрий згубив контактну лінзу у своєму оці і більше ніколи її не знайшов”? У нас є гарні новини для вас. Це міф! Лінза може з’їхати з місця, коли ваші очі занадто вологі або ви будете терти їх дуже сильно, але вона не може застрягнути у вашому оці. Ніколи.

Доктор Луіс Кантор з американської оптометричної асоціації пояснює: “ Контактна лінза може знаходитись тільки на кон'юнктиві під верхніми повіками, і не може дітись нікуди з цієї області”Чи знаєте ви, що…?
Анатомія самого ока робить неможливим, щоб лінза могла загубитись у оці.
Мембрана, відома як кон'юнктивальна складка на задній стороні повік, і створює зовнішню оболонку повік ока, що унеможливлює для будь-якої сторонньої частки падати за око.

2. Чи може носіння контактних лінз погіршити зір?

Ні, носіння контактних лінз не може пошкодити ваш зір. Зміни у рецепті від лікаря є абсолютно нормальним явищем протягом життя багатьох людей. По мірі того, як старішає наше тіло, наші очі теж проходять деякі фізіологічні зміни, які впливають на наш зір та підвищують ризик розвитку таких хвороб, як короткозорість (міопія), катаракта або вікова макулярна дегенерація. Носіння контактних лінз не робить нас більш схильними до цих захворювань і не погіршує зір.

Гері Хейтінг, OD, головний редактор у AllAboutVision.com, стверджує: “ Це розповсюджене занепокоєння, тому що багато з тих, хто носить контактні лінзи – це діти, які мають короткозорість або підлітки, чиї очі досі змінюються.”
Отже, ви можете бути впевнені, що носіння контактних лінз ні в якому разі не може негативно вплинути на ваш зір .

3. Чи можуть контактні лінзи призвести до сліпоти?

Лінзи не можуть призвести до сліпоти

Ні, самі по собі контактні лінзи не можуть призвести до сліпоти. Проте, надзвичайно важливо # кожен день та замінювати на нові після закінчення строку придатності. Погана очистка лінз і невідповідність процедур гігієни може спричинити неприємні відчуття або навіть призвезти до очних інфекцій, але точно не до сліпоти.

Правда, як вважає лікар Томас Л. Штайнеманн, професор офтальмології у Західному резервному університеті Кейза, полягає у тому, що найважливіший фактор – це гігєна. “Якщо носіння контактних лінз є абсолютно безпечним, то недостатнє піклування про контактні лінзи або недотримання правил безпеки контактних лінз можуть призвести до серйозних проблем," каже він.Чи знаєте ви?
Обовязково потрібно очищувати ваші контактні лінзи щодня для видалення відкладень, які можуть залишити ваші руки, повіки, обличчя або сльози. Найбільш ефективним методом є протирання лінз розчином кожен день до і після носіння.

4. Чи може контактна лінза розчинитись?

Можливо, ви чули легенди про те, що ви повинні знімати ваші контактні лінзи при відвідуванні вечірок з барбекю або біля багаття, щоб запобігти плавленню лінз на ваших очах. Не турбуйтесь, це ще одна вигадка. Контактні лінзи не можуть розчинитись, якщо тільки ви не підпалите їх. І вони, безумовно, не будуть плавитися в ваших очах в результаті впливу тепла або будь яких інших природних умов. Контактні лінзи виготовлені з #, і їх температура плавлення далека від температури тіла. Крім того, перед тим, як упакувати контактні лінзи, вони піддаються стерилізації при температурі близько 120 °C, щоб вбити всі бактерії і мікроби . Отже, якщо ви можете витримати високу температуру, ваші контактні лінзи зможуть теж.


Blog: Comments

Відповідь на # - Відмінити